OSTRZEGAMY PRZED TANIMI CHIŃSKIMI DRZWIAMI
Dodane przez Autsajder dnia Maj 02 2009 08:31:20
Od pewnego czasu na osiedlach mieszkaniowych pojawiają się ogłoszenia dotyczące wymiany drzwi na "antywłamaniowe". Jednak cena takich drzwi powinna nam zapalić w głowie czerwoną lampkę! W popularnym serwisie aukcyjnym takie drzwi możemy kupić już za ok. 450zł natomiast kupno takich drzwi wraz z montażem przez "firmy" to koszt ok. 1000zł. Udowodnimy, że są to pieniądze wyrzucone w błoto.
Rozszerzona zawartość newsa
Od pewnego czasu na osiedlach mieszkaniowych pojawiają się ogłoszenia dotyczące wymiany drzwi na "antywłamaniowe". Jednak cena takich drzwi powinna nam zapalić w głowie czerwoną lampkę! W popularnym serwisie aukcyjnym takie drzwi możemy kupić już za ok. 450zł natomiast kupno takich drzwi wraz z montażem przez "firmy" to koszt ok. 1000zł. Udowodnimy, że są to pieniądze wyrzucone w błoto.Przede wszystkim dzrwi nie posiadają żadnych atestów chociaż sprzedawcy często wykorzystują ludzką niewiedzę i mówią, że są to atestowane drzwi antywłamaniowe. Bardzo łatwo można to sprawdzić gdyż drzwi atestowane będa miały z boku specjalną naklejkę.

Atesty honorowane przez większość firm ubezpieczeniowych wydają:

* Zakład Technicznej Ochrony Mienia TECHOM
* Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji
* Instytutu Mechaniki Precyzyjnej
* Instytutu Techniki Budowlanej

Wykaz wyrobów certyfikowanych przez IMP dostępny jest na stronie internetowej: www.imp.edu.pl/cert/index.html

Skupmy się teraz na budowie tych drzwi. Grubość blachy w skrzydle drzwi wynosi ok. 0,8 - 1 mm przy czym jest to blacha najniższej jakości można nawet powiedzieć, że taka sama z jakiej produkowane sa puszki na konserwy ponieważ zarówno konserwę jak i te drzwi jesteśmy w stanie otworzyć otwieraczem do konserw. Wewnątrz znajduje sie wypełnienie z papieru, które nie spełnia norm przeciw pożarowych. Chińskie zamki montowane w tych drzwiach nie są standardowe i nie mamy możliwości dokupienia innego zamka w razie awarii. Jeden ze specjalistów pisze na naszym forum:

"W niektórych pomimo że jest 7 nawiertów w kluczu, do zamka wsadzone są tylko 4 sztyfty ( ja na takie trafiłem )."

Zatem wkładka z 4 sztyftami jest banalnie prosta do otwarcia wytrychem lub nawet spinką do włosów. Mechanizm ryglujący jest bardzo awaryjny i po dość krótkim czasie użytkowania może się okazać, że musimy wezwać specjalistę od awaryjnego otwierania, a więc kolejne niepotrzebne problemy. Poniżej filmy, które zastępują każdy opis.