Securex 2008 - Wysokiej klasy bezpieczeństwo
Dodane przez Waldi dnia Styczeń 31 2008 21:56:47

Rozszerzona zawartość newsa
Coraz większa świadomość polskiego społeczeństwa o konieczności i rosnących możliwościach zwiększenia poziomu bezpieczeństwa, poprzez zastosowanie systemów alarmowych, kontroli dostępu, monitoringu itp. sprawiają, że branża zabezpieczeń rozwija się bardzo dynamicznie. Wraz z nią ewoluuje także Międzynarodowa Wystawa Zabezpieczeń SECUREX. Jej najbliższa edycja odbędzie się w dniach 22-25 kwietnia 2008 roku w Poznaniu.Securex 2008 zapowiada się bardzo interesująco. Już teraz sygnały docierające z branży pozwalają przewidywać, że grupa wystawców będzie jeszcze liczniejsza, a program tematyczny bogatszy niż ostatnio.

– Staramy się, aby Securex był szerokim polem wymiany doświadczeń, a także miejscem odkrywania nowych możliwości – podkreśla Bartosz Zeidler, dyrektor Securex-u. – Przyszłoroczna edycja przyniesie kilka niespodzianek – wśród nich atrakcyjne wydarzenie dla profesjonalistów z branży, a także obecność nowych, dotychczas niespotykanych na targach grup docelowych. Szczegóły pozostają na razie tajemnicą. Ponadto, już tradycyjnie, odbędzie się wręczenie nagród w konkursie „Polski Mistrz Techniki Alarmowej” organizowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Zabezpieczeń Technicznych i Zarządzania Bezpieczeństwem Polalarm. To oczywiście nie wszystko – prace nad programem trwają, a organizatorzy są otwarci na wszelkie sugestie – np. zagadnienia dotyczące problematyki zapewnienia poziomu bezpieczeństwa podczas EURO 2012.

Targi Securex gromadzą producentów i dystrybutorów, projektantów i wykonawców, liderów rynku oraz małe i średnie firmy, dając kompleksowy przegląd ofert w zakresie nowoczesnych technologii zabezpieczania mienia dostępnych na rynku polskim i zagranicznym. Ponadto wystawcy w jednym miejscu mają dostęp do szerokiego grona odbiorców: architektów, projektantów instalacji, instalatorów i wykonawców, deweloperów, przedstawicieli służb ochrony banków, muzeów, sieci handlowych i hotelarskich, służb publicznych oraz pracowników zajmujących się w przedsiębiorstwach ochroną mienia i ludzi.

Rezygnacja z corocznej organizacji targów, była niełatwą decyzją, lecz spotkała się z pełną aprobatą uczestników. Spojrzenie na statystykę targów Securex 2006 to potwierdza: wzrost liczby wystawców o 48%, wzrost powierzchni zajętej przez ekspozycję o 80% oraz liczby zwiedzających – odbywające się jednocześnie targi Securex, Sawo, Instalacje i Aqua San w 2006 roku odwiedziło blisko 24 500 zwiedzających z 25 krajów. Tym, co przyciąga do Poznania najbardziej, jest chęć zapoznania się z innowacjami, a tych było na ostatnich targach Securex ponad 100.


Nadchodząca edycja zapowiada się naprawdę ciekawie. Organizatorzy na razie nie chcą zdradzić wszystkiego, ale jedno jest pewne – będzie bezpiecznie. W końcu jedziemy na Securex!