strona główna

Strona główna  •   FAQ  •   Linki  •   Chat  •   Download  •   Album  •   Kontakt  •   Zarejestruj się    

PomocPomoc  SZUKAJSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Waldi
2009-09-01, 17:56
Immobilajzer
Autor Wiadomość

Ipsylon
Żółtodziób

Wysłany: 2007-06-03, 19:28   

Blokada zapłonu inna niż immobilizer przeważnie nie jest sygnalizowana przez żadną kontrolkę. Co do tego zamknięcia obwodu to przeważnie jest tylko jeden punkt główny, który należy dotknąć a jako drugi punkt wykorzystuje się masę.

Jeśli bredzę to mnie poprawcie :cool:

marcio
Praktykant

Wysłany: 2007-06-04, 15:45   

no niewiem, u mnie trzeba dotknac dwóch punktów, jesli nie dzialaja to naslinic lekko palce i wtedy dziala i jednoczesnie gasnie migająca na czerwono kontrolka. w mercedesie c220 98r

STEALTH
Ekspert

Wysłany: 2007-06-04, 21:27   

wrzuc jakies foto tych dwoch elementów ktorych trzeba dotknąc

andrzej
VIP

Wysłany: 2007-06-05, 08:05   

Te 2 punkty to pewno jakieś śrubki lub inne metalowe elementy. Jeden z nich to na 90% masa.
Można nazwać to immobilizerem, przy założeniu że skożystamy z definicji że immobilizer to urządzenie elektroniczne lub elektryczne zapobiegające uruchomieniu (kradzieży) pojazdu.
Na podstawie tego immobilizerem nazwać można wszelkiego typu pastylki, ukryte wyłączniki, alarmy odcinające jakiś obwód itp...

marcio
Praktykant

Wysłany: 2007-06-05, 15:01   

andrzej, te punkty to sa właśnie śrubki, i można ukryć je gdzie sie chce gdy chcemy zamontowac to w serwisie

STEALTH, sorry ale raczej nie bede mial foto

STEALTH
Ekspert

Wysłany: 2007-06-05, 15:49   

Cytat:
STEALTH, sorry ale raczej nie bede mial foto

dlaczego nie? nie masz aparatu w telefonie albo ktorys z twoich kolegów?

migar
Żółtodziób

Wysłany: 2007-08-07, 22:44   

To o czym piszesz kolego Marcio to dodatkowy obwód podpięty do immo który włącza jego zasilanie a póżniej deaktywuje się immobilizer którego trasponder jest najprawdopodobniej w kluczyku. A co do śrubek i palców po prostu zamykasz tym obwód :mrgreen:

stempik
Nauczyciel

Wysłany: 2007-08-20, 01:51   

Śrubki i paluszki to chyba jednak niestety nie immobiliser. To raczej jakieś proste odcięcie, czegokolwiek. Immobiliser jest urządzeniem dużo bardziej skomplikowanym niż dwa tranzystory, kondensator i przekażnik. Przyjeło się uważać że immobiliser jest montowany fabrycznie przez producenta, najczęściej choć nie zawsze dość mocno zintegrowany z komputerem pojazdu. Nigdy (nie spotkałem się) z immobiliserem w stacyjce, Tam umieszczona jest jedynie cewka anteny, bo dodać należy że cudo owo działa nie jak któryś z kolegów sugerował na drodze radiowej lecz indukcyjnie. Chip umieszczony w kluczyku to swoisty komputer jednoukładowy (a nie magnes), wyposarzony w panięć (w niej przechowywany jest klucz) i drugą część transformatora (pierwsza to ta cewka ze stacyjki). Ot i cała magia

andrzej
VIP

Wysłany: 2007-08-20, 08:36   

stempik napisał/a:
Nigdy (nie spotkałem się) z immobiliserem w stacyjce, Tam umieszczona jest jedynie cewka anteny

A ople? A nissan? Tam cały układ immo (puszka) umieszczona jest przy stacyjce. Oczywiście współpracuje to z układem w ECU samochodu.

stempik
Nauczyciel

Wysłany: 2007-08-21, 17:33   

andrzej napisał/a:
Oczywiście współpracuje to z układem w ECU

I głównie o to mi chodziło. Dalej będę się upierał że "śrubki i paluszki" to niestety nie immobiliser, a to co napisałem ma sens

"Nigdy (nie spotkałem się) z immobiliserem w stacyjce", i to też prawda. Co innego gdybym napisał w pobliżu stacyjki

adek1987
Żółtodziób

Wysłany: 2007-09-02, 00:01   

chcialem zapytac czy w starszych samochodach (cinquecento, golf 2, nexia) jest immo ? i czy w przypadku gdy niema to da sie odpalic pasowka jakas czy w przypadku stacyjki kazdy pin musi sie zgadzac?? pytam z ciekawosci a nie ze zaraz jumal bede :razz:

andrzej
VIP

Wysłany: 2007-09-02, 20:22   

Cinquecento czasem w 900, nexia w większości tak.

stempik
Nauczyciel

Wysłany: 2007-09-03, 20:09   

andrzej napisał/a:
Cinquecento czasem w 900, nexia w większości tak.

Grzebię już w tym parę lat a nigdy mi taki cienki w ręce nie wpadł. Jakaś przejściówka może? Albo składak. Klucz GT 10 czy 15 ? (bębenek od GT15 w klamkę nie wejdzie) Będę wdzięczny za informacje.

Człowiek się uczy do śmierci :mrgreen:

andrzej
VIP

Wysłany: 2007-09-03, 21:32   

Zdarzają się takie cudeńka. Żadne składaki poprostu jakaś końcówka produkcji. Zobacz sobie w katalogu kluczy z immo, występuje nawet taka pozycja jak CC. Sam osobiście spotkałem się z 2 egzemplażami z tym jeden już z wywalonym immo.

stempik
Nauczyciel

Wysłany: 2007-09-04, 21:17   

Pomroczność jasna, mnie pewnie dopadła. Ale tak już jest jak się ma warsztat z daleka od ulicy, robisz klucz i nie wiesz do czego. Jasne że są, i mam je u siebie tyle że więcej się robi do seicenta. :oops:

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi