strona główna

Strona główna  •   FAQ  •   Linki  •   Chat  •   Download  •   Album  •   Kontakt  •   Zarejestruj się    

PomocPomoc  SZUKAJSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
napinacz
Autor Wiadomość

noid
Żółtodziób

Wysłany: 2006-07-02, 23:01   napinacz

hej pisze w tym dziale chyba wiadomo czemu...czytalem o tych napinaczach, widzialem na filmikach jak otwieraja zamki pickami pomagajac sobie napinaczem i wlasnie tu brzmi moje pytanie po co ten napinacz? co on napina? chyba nie piny skoro pickiem sie slizga po pinach??? moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc:D szukalem na forum ale pisze jak go zrobic a nie po co on dokladnie jest:/ mozliwe ze zle szukalem pozdro

Gulasz
Uczeń

Wysłany: 2006-07-02, 23:58   

Napinacz jest po to żeby przekręcić bębenek a pik jest po to żeby ustawić w odpowiedniej pozycji piny. Chodzi o to żeby włożyć napinacz do zamka i naprężyć bębenek (próbować przekrecić, ale z niewielką siłą) a pikiem zacząć ustawiać piny. W ten spób piny zatrzymują się na krawędziach i można wykonać obrót bębenkiem.

noid
Żółtodziób

Wysłany: 2006-07-03, 09:36   

no nareszcie o taka odpowiedz mi chodzilo:) na innych forach mowia 'google.pl' albo 'zrob se i zobacz' itd itp a czy taki napinacz z wycieraczki nie jest za slaby? chodzi mi o to czy jak bedzie w zamku i bede chcial przekrecic[otworzyc]zamek to czy napinacz nie zostanie w zamku a ta czesc za ktora trzymam sie nie wygnie?.
a drugie moje pytanie nie dotyczy tego tematu na ale jak juz pisze to napisze:) ja mam dziwny zamek w drzwiach...klucz ma po dwoch stronach rozne naciecia, wiercenia a w zamku rowniez sa po dwoch stronach piny[u gory i na dole] takie zamki sie otwiera dwoma pickami? jezeli daloby sie dwoma to nie wiem czy byloby miejsce na napinacz no ale moim zdaniem moze daloby sie przekrecic zamek jednym pickiem ktory 'siedzi' w zamku wiec moje drugie pytanko brzmi czy dlugo i trudno otwiera sie takie zamki ktore maja u gory i na dole piny?

Gulasz
Uczeń

Wysłany: 2006-07-03, 12:41   

Nie będzie za słaby bo naciskasz na niego z minimalną siłą. Tu na forum juz ktoś napisał to fajnie ze naciskasz na niego "z taką siłą z jaką wciskasz klawisz na klawiaturze". A co do tego zamku to nie wiem o jaki ci dokładnie chodzi, fajnie by było jak bys dał jakieś zdjęcie bo do różnych zamków są rózne piki. Polecam też dział "Album" na stronie głównej, tam znajdziesz zdjecia napinaczy (też tych podwójnych) i zdjecia pików.

noid
Żółtodziób

Wysłany: 2006-07-04, 08:21   

dzieki za odp "fajnie by było jak bys dał jakieś zdjęcie" z fotka zamka byloby ciezko ale spobuje zrobic fote klucza;) jak zrobie to dam znac ;)
pozdro

[ Dodano: 2006-07-10, 00:30 ]

Gulasz
Uczeń

Wysłany: 2006-07-12, 00:07   

Do tego rdzaju wkładek jest potrzebny specjalistyczny sprzęt, możesz sobie zrobić taki pik w domowych warunkach ale i tak pewnie nie zdał by egzaminu i napewno są trudniejsze do otwarcia. Jeżeli tak jak piszesz ma ona dwa rzędy pinów to użył bym raczej bumpkeya. Tu masz fotki jak zrobić taki pik i też tych profesjonalnych http://www.lockpicking.pl...p?article_id=17 , sam możesz ocenić jaka jest między nimi różnica:)

andrzej
VIP

Wysłany: 2006-07-12, 22:04   

To jest chyba klucz od wkładki iseo R6 a w niej nie ma 2 rzędów pinów. Te naciecia (nawiercenia) na kluczu z 2 stron są dla wygody. Nie ważne którę stroną włożysz klucz.
Przyjżyj się dobrze wnętzy wkladki a zobaczysz ze ma tylko jeden rząd pinów. No chyba że klucz jest od innej wkładki niż ta o której mówiłeś.

Odpowiedz do tematu