strona główna

Strona główna  •   FAQ  •   Linki  •   Chat  •   Download  •   Album  •   Kontakt  •   Zarejestruj się    

PomocPomoc  SZUKAJSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Bumping key
Autor Wiadomość

Tofifi
Nauczyciel

Wysłany: 2008-09-27, 14:23   

Cytat:
a czy kupowanie, produkowanie lub samo posiadanie bump-keyi jest w Polsce legalne?

i tak i nie

tak jeśli masz licencję a nie jeśli jej nie posiadasz
(przy najmniej ja tak myślę i raczej myślę dobrze ale mogę się mylić Waldi skomentuj proszę)

My Home - My Castle!

Waldi
Moderator

Wysłany: 2008-09-27, 17:40   

Masz licencję - masz pozwolenie na posiadanie i używanie narzędzi do awaryjnego otwierania. Nie masz licencji - jedyne co ci wolno to patrzeć na nie :053:

radmar
Nauczyciel

Wysłany: 2008-09-27, 21:10   

jaką licencję? czy mówicie o licencji pracownika zabezpieczenia czy o jakiejś innej której nie znam .. oraz jakie pozwolenie kto je wydaje ???

thralll
Nauczyciel

Wysłany: 2008-09-28, 12:26   

Cały czas mowa o licencji pracownika zabezpieczenia technicznego II stopnia, wydaje ją policja. Jak chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj http://www.lockpicking.pl/faq.php?cat_id=22 lub po prostu odwiedź najbliższą komendę.

radmar
Nauczyciel

Wysłany: 2008-09-28, 19:30   

Waldi napisał/a:
Masz licencję - masz pozwolenie na posiadanie i używanie narzędzi do awaryjnego otwierania. Nie masz licencji - jedyne co ci wolno to patrzeć na nie :053:

napisałeś masz licencję masz pozwolenie ale problem jest w tym że wystarczy mieć zarejestrowana działalność gospodarczą w której zakres wchodzą ww usługi i nie widzę problemu bynajmniej z policją, a samo posiadanie nie jest nielegalne

stopa
Praktykant

Wysłany: 2009-06-30, 21:37   

Posiadanie nie.Ale kupowanie,produkcja,sprzedaż,używanie i oddawanie komuś nie uprawnionemu już tak.Ja trudnię się tym zawodowo a Ty piszesz "problem w tym, że wystarczy mieć działalność".Idąc Twoim tokiem rozumowania trzeba zakazać sprzedaży -łomów,wiertarek,wkrętarek... itd ;)

radmar
Nauczyciel

Wysłany: 2009-07-03, 17:57   

stopa,

poniosła cię lekko fantazja

nie wiem co brałeś ale na drugi raz weź mniej niż pół lub zmień dostawcę

stopa
Praktykant

Wysłany: 2009-07-03, 18:47   

A z czym mnie poniosła bo nie rozumiem...

Dawid5
Średnio zaawansowany

Wysłany: 2009-07-03, 19:45   

W tym iż bumpkey jest narzędziem do awaryjnego otwierania, zatem trzeba mieć licencję.

Od kiedy łom, itd. są narzędziami do awaryjnego otwierania... Chyba że bez wiedzy właściciela posesji, przez wiadomo jakich obywateli.

stopa
Praktykant

Wysłany: 2009-07-03, 22:50   

Nie chodzi mi o licencje czy jej brak tylko o to, że wszelakiej maści narzędzia i wytrychy służą mi do wykonywania pracy a licencji nie mam.I w dalszym ciągu nie rozumiem co mnie poniosło.Bump keyem mogę otworzyć drzwi,wiertarką też.A chodziło mi tylko o słowo "problem".Łom jest tak samo dobry nieraz co pick ;) I nie jestem złodziejem mimo , że go używam :)

radmar
Nauczyciel

Wysłany: 2009-07-05, 20:59   

dobra proponuje zakończyć temat

stitch
Średnio zaawansowany

Wysłany: 2009-07-22, 20:30   

hej STOPA:
chłopaki mają na myśli, że posiadanie narzędzi do awaryjnego otwierania/manipulacji (wytrychy bampkeje itp- NIE łomy i wiertarki) w Polsce jest totalnie nielegalne, a karą może być niekiedy nawet pozbawienie wolności!!
Milicję oraz sąd mało obchodzi czy tym zarabiasz na chleb legalnie, czy się drapiesz po głowie czy może też znalazłeś w trawie i podniosłeś...
Tak więc o to chodziło urzytkownikowi "radmar" mówiąc że Cie poniosło ;D
pozdrawiam szperaczy...

P.S.
fajny avatar... xD

Jeden z wielu
Gość

Wysłany: 2009-09-09, 13:50   Nowy klucz

trzeba wymyslic klucz z ruchomymi zagłebieniami i po chwili szperania będzie można otworzyc kazdy zamek,ale to chyba nie wykonalne bo taki klucz byłby bardzo podatny na złamanie

thralll
Nauczyciel

Wysłany: 2009-09-11, 14:57   

Dla informacji, taki "klucz" istnieje i nazywa się sputnik.
Moderatorze przepraszam za OT

pym3k
Żółtodziób

Wysłany: 2010-10-26, 21:45   

Cześć. Robię sobie pomału ten bump key. Mam tylko jedno małe, skromne pytanie: Jak się go prawidłowo używa. Czy tak jak jest tutaj na początku posta napisane że wkładam do końca klucz do wkładki aż po samą stopek i uderzam czy może jak ktos inny napisał w podobnym poscie :"JAK SIĘ TEGO URZYWA !!
WKŁADAMY KLUCZ "BUMPING KEY" DO WKŁADKI DO SAMEGO KOŃCA AZ OPRZE SIĘ O STOPKĘ WYCIĄGAMY O JEDEN PIN KLUCZ I UDERZAMY NASZYM "MŁOTECZKIEM" KIEDY STOPKA DOTKNIE BĘBENKA PRZEKRĘCAMY NIE WCZESNIEJ!!! "

Czyli jak wkońcu. Odrazu po samą stopek i uderzać czy cofnąć o ten jeden pin.

Proszę o pomoc. Będę bardzo wdzięczny.

pozdrawiam

Odpowiedz do tematu