strona główna

Strona główna  •   FAQ  •   Linki  •   Chat  •   Download  •   Album  •   Kontakt  •   Zarejestruj się    

PomocPomoc  SZUKAJSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak zrobić wkładkę treningową - howTO
Autor Wiadomość

ash
Żółtodziób

Wysłany: 2007-07-03, 14:53   

ok dzieki Waldi, juz zrobilem

i wiecie co... xD
nikomu qrwa nie polecam Yeti na treningowke ^^
wiecej z tym kombinacji niz pozytku.
rozwalone zawleczki to nie to samo co cale :P dodatkowo te zaslepki na gorze zamiast na dole, przy ponownym wsadzaniu bebenka to jest koszmar.
jednak, jesli ktos sie zdecyduje to dam wskazowke/opowiem jakim cudem wsadzilem wszystko z powrotem..
cienkimi dlugimi szczypcami trzymalem pin wewnetrzny naciskajac na sprezynke po czym wkladajac brzeszczot w przed chwila wywiercona dziure i przytrzymujac wszystko aby nie wystawalo do komory. przy czym wkladka byla wkrecona w imadlo, a jedna reka trzymalem 5 brzeszczotow na raz xD druga szczypce ktorymi wciskalem piny<trzymalem nie od gory tylko od boku gdzie dziura po bebenku jest :razz: >
i uwaga na sprzeglo, bo jak wypadnie to trzeba od nowa :mrgreen: :mrgreen:

andrzej
VIP

Wysłany: 2007-07-07, 16:22   

Potrujcie mi dupę w przyszłym tygodniu to postaram się zrobić parę fotek jak złożyć wkładkę yeti i jakich narzędzi urzyć do tego celu. ZAZNACZAM potrujcie mi dupę i pomęczcie mnie ale dopiero w przyszłym tygodniu.

zibi
Praktykant

Wysłany: 2007-07-07, 22:49   

po co ta meka dajesz 30 plni wysylam ci montazowke na ktorej trenujesz do woli w kazdej mozliwosci ustawienia pinow .adres na priw .platne za pobraniem

prusik1992
Uczeń

Wysłany: 2007-11-19, 23:14   

Poradnik spoko, ale ja zwaliłem to, wierciłem te zaślepki ciągle prosto szło i nagle za mocno popchnęłem i zaślepka wsunęła się na głębokość 5 mm. Jest jakiś sposób żeby ją wyciągnąć? (Zamek dalej normalnie się otwiera kluczem)

Autsajder
Średnio zaawansowany

Wysłany: 2007-11-19, 23:19   

teraz musisz to poprawic umiejetnie wiertłem o srednicy tego oryginalnego otworu w ktorym jest zaslepka

gropro
Żółtodziób

Wysłany: 2007-11-19, 23:47   

Jak ktoś nie ma stołowej wiertarki to można wywiercic mala dziurke z boku zaslepki a sama zaslepke wybic malym gwozdziem ustawiajac go pod katem. Mozna tez zeszlifowac lekko ta plaszczyzne gdzie sa zaslepki dzieki czemu nie beda kuliste i reczna wiertarka nie bedzie sie zeslizgiwac.

prusik1992
Uczeń

Wysłany: 2007-11-20, 14:40   

Kurde próbowałem obok wiercić i też nic, później zeszifować kawałek wkładki wrac z zaślepkami to sie wgniatały i w sumie to żadnej nie wyjełem tylko jest wkładka z 1 strony zjechana

gropro
Żółtodziób

Wysłany: 2007-11-21, 14:25   

Musisz nabić mała dziurke obok zaslepki albo na bardzo wolnych obrotach zrobić ją wiertłem. Wiertło przy wierceniu powinno chodzic na srednich obrotach, wtedy latwiej jest miec kontrole nad wierceniem trzymajac wiertarke w reku. Zakladam ze masz imadlo, bo bez tego to nici z wiercenia.

prusik1992
Uczeń

Wysłany: 2007-11-21, 17:02   

Imadło mam ale gdzie z boku, mógłby ktoś wrzucić wrzucić fotkę gdzie dokładnie z boku dziurke wywiercić?

gropro
Żółtodziób

Wysłany: 2007-11-22, 11:02   

No obok zaslepki, jak wierce nawet bok wiertla troche smyra samą zaślepke.

prusik1992
Uczeń

Wysłany: 2007-11-23, 16:30   

ok, już wiem jak to wiercić ale wyjmowałem sprężynki (nie wiedziałem że to są te od pinów) i mi piny wyleciały ;p

ali3n
Praktykant

Wysłany: 2007-11-24, 16:39   

Ja nie rozumiem calego zabiegu - ja nie wyjmuje pojedynczych pinow tylko pickuje/otwieram wkladke, przekrecam 90 stopni wyjmuje bebenkek wysuwajac go przepychajac "od tylu" rurka o srednicy bebenka (wkladka jedno bebenkowa) i piny mam w bebenku. Acha calosc zamocowana w imadle tak zeby piny nie wypadly z bebenka. Mniej pracy ale potrzeba rurke o srednicy bembenka-tymczasowo mozna wziac oszlifowac papierem sciernim plastikowy trzpien z pudelka na 50, 100 CDR(ten wchodzacy w srodek plyt). pozniej zmieniam pliki i wsuwam bembenek wysuwajac rurke :D Proste prawda?

thralll
Nauczyciel

Wysłany: 2007-11-25, 16:19   

ali3n, ty mówisz o przekodowywaniu wkładki, a nie produkcji wkładki treningowej.
We wkładce treningowej widać kanały w których poruszają się piny i przez to łatwiej nauczyć się nowych technik.
ali3n napisał/a:
pozniej zmieniam pliki i wsuwam bembenek wysuwajac rurke

Chodzi chyba o piny.
ali3n napisał/a:
Mniej pracy ale potrzeba rurke o srednicy bembenka-tymczasowo mozna wziac oszlifowac papierem sciernim plastikowy trzpien z pudelka na 50, 100 CDR(ten wchodzacy w srodek plyt)

Bardzo fajny pomysł z tym trzpieniem. Ja dotychczas przy przekodowywaniu używałem wiertła odpowiedniej średnicy.

Waldi
Moderator

Wysłany: 2007-11-25, 16:46   

Tak wygląda wkładka treningowa

Instrukcje jak ją wykonać znajdziesz tutaj:
http://www.lockpicking.pl...p?article_id=21

ali3n
Praktykant

Wysłany: 2007-11-26, 14:06   

Sorry nie zauważylem ze to o wkladke chodzi-z poczatku postu wywnioskowalem ze tylko o zmiane pinow, a zreszta przez caly topik problemem jest wyciagniecie zaslepki a nie widzialem nic o cieciu... Pewnie moj blad bierze sie z tego ze ja robiac treningowke nie wyciagam zaslepek (kedys je zniszczylem) a w taki sam sposob wyjmuje bebenek pozniej wysuwajac blokade wyciagam popychacze pojedynczo i sprezynki. Nacinam kanaly a pozniej skladam przez otwor, i nie ma znaczenia Yeti czy nie. A nie potrzeba robic tak jak "ash"-trzymac wszystkich prezynek tylko: sprezynka, Napiecie jej poprzez naciecie, wlozenie popychacza, wsuniecie bebenka (z pinami do gory) i tak w nastepnych kanalach.

Odpowiedz do tematu