strona główna

Strona główna  •   FAQ  •   Linki  •   Chat  •   Download  •   Album  •   Kontakt  •   Zarejestruj się    

PomocPomoc  SZUKAJSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak zrobić wkładkę treningową - howTO
Autor Wiadomość

Jakub
Żółtodziób

Wysłany: 2006-03-30, 20:04   

Stanmar napisał

Z wyjmowaniem i wymianą pinów nie ma problemu. Pytanie czy zna ktoś jakiś dobry sposób na wykonanie wkładki treningowej takiej, w której widać piny i sprężynki z boku?

Gościół po co zasmiecasz forum przecież to jest napisane na gurze

[ Dodano: 2006-03-30, 21:15 ]
Gościół po co zasmiecasz forum przecież to jest napisane na gurze

MaReK
Średnio zaawansowany

Wysłany: 2006-03-31, 16:50   

Mam pytanie (zależy mi na szybkiej odpowiedzi) : Czym można zastąpić szprychę??

STEALTH
Ekspert

Wysłany: 2006-03-31, 17:28   

śrubką :)

MaReK
Średnio zaawansowany

Wysłany: 2006-03-31, 18:22   

O kurde :P Nie pomyślałem :D Dzięki :)

Malczykos
Uczeń

Wysłany: 2006-04-18, 21:07   

Po przeczytaniu tego tematu przyszed mi na myśl pewien pomysł. A chodzi o to że mam w pracy takie wkładki do składania w których piny, sprężynki i bolce dobiera sie odpowiednio do klucza.. Więc spróbuje ją wykożystać do zrobienia takiej treaningowej wkładki. A że mam sporo sprzętu w garażu spróbuje go wykożystać żeby zrobić jakiś przekrój przez wkładke. O efektach poinformuje.....

kochas315
Nauczyciel

Wysłany: 2006-05-21, 22:45   

Dla chętnych ten sam fimik o robieniu wkładki treningowej na google video http://video.google.com/v...292129378302753

jordanony
Żółtodziób

Wysłany: 2006-12-20, 12:18   

witam kolegów . A ja inaczej wyciągam korki od pinów , potzrebuje tylko brzeszczot i płaski śrubokręt :).brzeszczotem nacinam rowek na dole wkładki centralnie na środku kołha mniej więcej 3 , 4 mm , biore płaski śrubokręt i swobodnie kece powoli ( bez żadnego nacisku) i wychodzi sam do góru , czasem niechce wyjś cały ale zawsze wychodzi te 2 , 3 mm i wystarczy kołek chcyciś bobrymi kombinerkami , ja osobiście używam przecinaczka do kabli :) pozdrawiam

Root
Żółtodziób

Wysłany: 2007-02-10, 12:08   

Wczoraj wieczorem, zachciało mi sie zrobić sobie wkładke treningową. Dopadłem stary zamek bebenkowy loba, bez klucza i poczełem sie bawic... Jednak żeby zrobić wkładke trzeba przecierz najpierw otworzyć zamek żeby beben wyciągnąc, tu zaczeły sie zchody. Po godzinie za pomocą połdiamentu, pilnika i cudoblaszki otworzyłem je***ny zamek xD
Teraz bawie się tym zameczkiem i zastanawiam sie po co mi ona skoro i tak doskonale wiem na jakiej zasadzie działa zamek, a przecierz otwierając zamek niepatrze na niego od środka. I tak i tak bede otwierał bardziej(napewno) na wyczucie i na słuch. Ale jeśli komus to w jakis sposob pomoże to polecam :) Fajna zabawa. :mrgreen:

FogoMax
Żółtodziób

Wysłany: 2007-05-21, 13:24   

jestem nowy ale nie do końca zielony pomysł wydaje się bardzo dobry, trzeba wprowadzić go tylko w życie:)

agresorxxx
Żółtodziób

Wysłany: 2007-06-12, 12:06   korki od pinów

Witam jestem tutaj nowy.mój problem polega na tym że robiąc wkładkę treningową za żadne skarby świata nie mogę wyciągnąć korków od pinów stosowałem patent ze szprychą ale na nic
sie nie zdał bo jedyne co to wyrwałem szprychę a korek pozostał na swoim miejscu .Z góry dzięki za odpowiedzi

thralll
Nauczyciel

Wysłany: 2007-06-12, 19:04   

agresorxxx, możliwe, że żle dobrałeś średnice wiertła do średnicy szprychy przez co szprycha wypada z za dużego otworu. Dobrze jest też wkręcić jedną szprychę gwintując otwór, a następnie w zagwintowany już otwór wkręcić szpryche z niezniszczonym gwintem.
Apropo korzystasz ze stojaka/wiertarki pionowej może to jest wina twoich problemów?

agresorxxx
Żółtodziób

Wysłany: 2007-06-12, 20:59   

niestety nie posiadam stojaka , szprycha sie ładnie wkręca tworząc dobry gwint ( nawet szprychę udało mi sie złamać :D ) no ale w końcu zrobiłem to tak że wkładkę umieściłem w imadle obciąłem szpic od gwoździa i wbiłem korki do środka i po sprawie

Waldi
Moderator

Wysłany: 2007-06-12, 21:11   

Dokładnie! Ja też nigdy nie miałem cierpliwości do wydłubywania zaślepek, po prostu wyciągałem z wkładki piny i sprężynki i wybijałem zaślepki.

ash
Żółtodziób

Wysłany: 2007-07-02, 12:14   

ok, teraz moje pytanie ;p - tez mam wkladke yeti, pomijam ze zaslepki sa na gorze, to raczej maly problem, ale jak mam wyciagnac bebenek? 2 zawleczki obok zabieraka nie maja przerwy, sa jakby pelnymi podkladkami, mam je przeciac?

Waldi
Moderator

Wysłany: 2007-07-02, 12:16   

Tak

Odpowiedz do tematu