strona główna

Strona główna  •   FAQ  •   Linki  •   Chat  •   Download  •   Album  •   Kontakt  •   Zarejestruj się    

PomocPomoc  SZUKAJSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak zrobić wkładkę treningową - howTO
Autor Wiadomość

michas
Uczeń

Wysłany: 2005-09-11, 11:54   Jak zrobić wkładkę treningową - howTO

Witam, na początku tego pomysłu miałem się poprzeć zdjęciami, ale tak wyszło, że przez najbliższe dni nie będę miał aparatu cyfrowego więc będę rysownikiem :D
Nie jestem żadnym guru lockpickingu, interesuje sie tym od kilku tygodni, a i ten pomysł nie jest do końca mój, bo przecież nie ja wymyśliłem rozwiercanie zamków, ja go tylko sprowadziłem do formy, którą będzie mógł laik z podstawowym osprzętem wprowadzić w życie :)

Jak coś będzie źle, lub się nie przyjmie to poprostu admin skasuje i sio :P
Ok więc zaczynamy...
ps. Podany przykład jest na wkładce TOPEX

POTRZEBNY STUFF:
- wiertarka
- wiertło o średnicy 2mm (a najlepiej kilka, mi sie udało złamać swoje, cena 50gr lub z TESCO za darmo :D )
- szprycha (w każdym sklepie rowerowym, 20gr)
- kombinerki
- młotek
- ostry gwóźdź
- i oczywiście wkładka (ja użyłem wkładki TOPEX'a za równe 10zł)

PLAN PRACY:
Na pomysł wpadłem jak chciałem przewiercic wkładkę w celu zmniejszenia ilości pinów. Wierce sobie wierce i nagle mnie olśniło... TOPEXowe wkładki mają na dole zaślepki w miejscu gdzie są otwory pinów. Młotkiem ich sie wybić nie da, co najwyżej wbić, ani złapać też nie ma jak żeby wyjąć. Sprawa wygląda następująco:

1. Przygotowujemy szprychę - ucinamy ją tak gdzieś żeby miała 5-8cm długości od strony gwintu i ładnie zaginamy ją u góry (patrz zdjęcia). W ten sposób mamy naszą małą dzwignię do wyciągania zaślepek bez ich niszczenia!

2. Przygotowujemy wiertarkę - umieszczamy wiertło, należy dobrze je dokręcić, z własnego doświadczenia wiem, że słabo przykręcone wiertło = zlamane wiertło ;)

3. Przygotowujemy wkładkę - najlepiej wpakować ją do imadła i trzeba być 100% pewnym, że wkładka jest idealnie ustawiona pionowo, zaślepkami do góry, czyli cała wkładka do góry nogami. Jeśli będzie krzywo wkładka, możecie być pewni, że złamiecie wiertło i ugrzęźnie ono tam na dobre :)

4. Za pomocą gwoździa nabijamy lekko młoteczkiem kropeczkę na zaślepce którą planujemy wiercić. Postarajcie się nabić jak najbardziej na środku, gdyż im bliżej krawędzi zaślepki, tym wieksze ryzyko że zepsujemy sobie zaślepkę.

5. Środki bezpieczeństwa - no tutaj nie ma wielkiego ryzyka, ja używałem wiertarki na takim stojaku, dzięki któremu wiertarka szła idealnie w dół, więc nie musiałem uważać,żeby sobie nogi nie przewiercić.. Róbcie wszystko z głową (pisze tu do tych, którzy rzadko bawią się wiertarką lub ostrymi narzędziami)

NO TO DO ROBOTY...
Wiercimy powolutku i delikatnie w naszej zaślepce, starajcie się żeby wiertarka szła prostopadle do wkładki, i żeby dziurka w zaślepce była mniej więcej na środku.
Zaślepka ma 3mm, a dziurka będzie mieć 2mm, więc mamy około 0,5mm granicy błędu.

UWAGA! Pic polega na tym, żeby nie przerwiercać zaślepki do samego końca. Każdy chyba wie, jak wygląda kieliszek od wódki... dzięki precyzyjnej pracy mamy otrzymać coś takiego samego tylko w pomniejszeniu. Zaślepka ma 3mm średnicy i ok. 3mm wyokości. Wiercimy kawałeczek i wyciągamy. I sprawdzamy czy jest już dostatecznie głęboka dziurka przy użyciu naszej magicznej szprychy. Wkręcamy (bo po to robiliśmy gwint) szprychę w dziurkę którą własnie wywierciliśmy i jeśli się mocno trzyma, to można ciągnąć, ale powolutku i z umiarem mocy. Najlepiej postawić sobie wkładkę na ziemi, przytrzymać nogą i ciągnąć w tedy przy użyciu kombinerek. Jeśli wszystko zrobicie tak jak napisałem, to zaślepka zostanie na naszej kochanej szprysze (chyba tak jest poprawnie napisane) a sprężynka razem z pinami zostanie we wkładce. Potem już tylko wyciągnąć wszystko i voila :)

Sprężyna również ma 3mm szerokości więc przy ponownym zatkaniu wlotu tą przewierconą zaślepką, sprężyna nie powinna wyjść przez dziurkę, ale jeśli jakimś cudem tak się stanie, to poprostu trzeba dziurke czymś zalakować.. jakimś klejem, albo silikonem albo zapałkę wsadzić i załamać :)

Jak będę miał cyfraka pod ręką, to pokaże wam jak to wyglądało u mnie. :)
Czynność powtarzać do wymaganej ilości pinów :)
CZAS PRACY ok. 30min.

:D :D :D :D :D

KamilM
Zaawansowany

Wysłany: 2005-09-11, 12:06   

:lol: POWINIENES NAPISAC FAQ :lol:
Super Ci to wyszlo i zdania nie zmienie. Jest niezle opisane a te zdjecia to poprostu git. Miszczu jak cos bedziesz potrzebowal to wal jak w dym. Masz u mnie duzego plusa za kreatywnosc. Czesc

michas
Uczeń

Wysłany: 2005-09-11, 12:12   

KamilM dzieki wielkie :)

Zapomniałem dodać do tekstu... bo tam napisałem, że sprężyna nie powinna wyjść przez dziurkę - mój błąd, bo dziurki nie ma :) STARAMY SIE TAK WIERCIĆ, ŻEBY CAŁEJ ZAŚLEPKI NIE PRZEWIERCIĆ, wtedy nic nam nie ucieknie, a jak juz przypadkiem przewiercimy całą zaślepkę to wtedy sprężynka i tak nie powinna uciec bo ma większą średnicę jak wiertło :)

A co do tych rysunków hehehe to możecie podziwiać mój talent malarski :D
Właśnie zatkałem w swojej wkładce jedną dziurkę, bo 2piny to troche za małe wyzwanie :P
Teraz mam trzy i wszystko hula jak należy :)

STEALTH
Ekspert

Wysłany: 2005-09-11, 12:12   

mozna powiedziec ze mamy pierwszy faq :) jak dorwiesz cyfraka to zrob taki faq w formie pdfa i bedzie git wrzuce wtedy na strone narazie ten temat daje jako przyklejony

michas
Uczeń

Wysłany: 2005-09-11, 13:03   

pożyczyłem od sąsiada na 10min aparacik i zrobiłem zdjęcia już po fakcie :) ale obiecuje ze tylko jak wróci do mnie moja cyfrówa to zrobie wszystko jak należy, krok po kroku + jakis poradniczek w pdf'ie jak pisal stealth :)

tymczasem moge pokazać to co zrobiłem dzisiaj + moj ekwipunek do zabawy.. bo prawde mówiąc traktuję lockpicking jako zabawę + może w przyszłości przydatną umiejętność, a nie jak coś co mogę wykorzystać przeciwko komuś innemu :lol: :lol:

PS. na jednym zdjęciu widać zmasakrowaną jedną stronę wkładki :D tak to tam mi sie złamały dwa wiertła + uciekały mi poza zaślepkę hehehe ale wiecie, nauczyłem się na swoich błędach i próbuje innych od tego uchronić :)

No i nie popełnijcie tego błędu co ja, może nie jest tak straszny, bo da się go odwrócić ale to dodatkowy kłopot :) Nie wymieszajcie sobie pinów i sprężynek.. bo wbrew pozorom to ma znaczenie hehe :D

Boss
Średnio zaawansowany

Wysłany: 2005-09-12, 18:25   

Ale bajer.Tak jak mówią-napisz FAQ bo to co tu napisałeś to jest mocna rzecz i wiele osób z tego korzysta. :D

"Root jest stanem umysłu"

K0resh

michas
Uczeń

Wysłany: 2005-09-15, 20:17   

oto link do nakreconego filmu video, jak zrobić wkładkę treningową po polsku (47mb)

http://rapidshare.de/file..._howto.rar.html

otwieramy link, przewijamy stronę na dół i klikamy w guziczek FREE
otwiera sie nowa strona, przewijamy znów na dół i tam mamy link do pliku + czas jaki musimy odczekać żeby móc ściągać... przeważnie 25 sekund trzeba poczekać.

Nasz STEALTH obiecał wrzucić film na serwer tak więc może w niedługim czasie będzie oficjalna wersja tego filmu :) Dziekujemy :D

michas
Uczeń

Wysłany: 2005-09-15, 22:31   

UWAGA!!!: NOWE ARCHIWUM RAR Z FILMEM BEZ BŁĘDÓW
POPRZEDNI LINK ZAWIERA RÓWNIEŻ FILM, ALE NIE ZAWSZE HULAŁ.

TEN DZIAŁA!

http://rapidshare.de/file...-howto.rar.html

Za utrudnienia przepraszam :(

KamilM
Zaawansowany

Wysłany: 2005-09-18, 12:53   

Jak juz wyjmiemy zawartosc wkladki (piny, sprezynki) to mozemy to poddac obrobce np. szlifierka kątową (gumówką). Tylko trzeba cienka tarcze posiadac i najlepiej ta gumówkę to zamontować na stałe w jakimś imadle czy czyms takim. Gotowy produkt który chcemy uzyskać po złożeniu z pinami bedzie wygladal mniej wiecej tak:

WKLADKA

michas
Uczeń

Wysłany: 2005-09-18, 16:39   

Ahhhhh Kamil zdradziłeś mój niecny plan :) Właśnie całkowicie zdemolowałem swój zamek w celach naukowych :twisted:
dzisiaj niedziela wiec nie bede szlifierki uzywal w bloku hehe poczekam do jutra, jak ludzie pojda do pracy to sobie dokoncze dzieła
Mam kawałek plexy, po nagrzaniu zauwazyłem fajne zjawisko - robi się super przejrzyste bo było takie matowe. Ściołem już połowe zamka ale jednak musze ściąć drugą połowę i zrobie całą obudowę przeźroczystą, tak ze jak wlozymy klucyk to bedzie wszytko widoć :D

si si :)

KostuH
Uczeń

Wysłany: 2005-12-05, 18:58   

WIELKIE DZIEKI!!!! (za napisanie tego textu treningówkach i nakrecenie filmiku) bardzo mi to pomogło ale mam jeszcze 1 pytanie (jak to zwykle ja :P ) otóż: Czy jak wywiercisz wiertareczką w zaślepce dziure to szprycha powinna sie bez problemu wkręcić czy może niebyć gwintu?

STEALTH
Ekspert

Wysłany: 2005-12-05, 19:12   

ja zamiast szprychy wbijalem odpowiednio spreparowany srubokrecik poprostu byl bardziej zrobiony w szpic i po wbiciu w miekki mosiadz zaczynalem krecic calą zaslepka az w koncu wychodzila. Myslalem tez o wykretakach ale nie znalazlem takiego malego

MaReK
Średnio zaawansowany

Wysłany: 2006-03-15, 20:31   

Mam pytanie: mam wkladke YETI (stara, znalazlem u mojego dziadka w garazu gdzies w kacie szafy :D ) . Na wkladce TOPEX te 'koleczka' (nie wiem jak to sie fachowo nazywa :) ) sa na tej dolnej czesci wkladki (na tej mniejszej) a w wkladce YETI sa na gorze (na tej okraglej) - jak na takiej wkladce mozna wyjmowac piny??

kochas315
Nauczyciel

Wysłany: 2006-03-15, 21:09   

http://www.lockpicking.pl/viewtopic.php?t=329

stanmar
Uczeń

Wysłany: 2006-03-15, 22:48   

Z wyjmowaniem i wymianą pinów nie ma problemu. Pytanie czy zna ktoś jakiś dobry sposób na wykonanie wkładki treningowej takiej, w której widać piny i sprężynki z boku?

Odpowiedz do tematu