strona główna

Strona główna  •   FAQ  •   Linki  •   Chat  •   Download  •   Album  •   Kontakt  •   Zarejestruj się    

PomocPomoc  SZUKAJSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
kurs, szkolenie, licencja w 3City, kilka pytan.
Autor Wiadomość

bercow
Uczeń

Wysłany: 2011-07-24, 02:47   kurs, szkolenie, licencja w 3City, kilka pytan.

Witam.

Mam pytanie co do:
Cytat:
3. posiada wykształcenie co najmniej średnie techniczne o specjalności elektronicznej, elektrycznej, łączności lub mechanicznej albo stopień specjalizacji zawodowej przyznawany na podstawie odrębnych przepisów,

oraz:
Cytat:
Art. 129. § 1. Kto:
2) dostarcza wytrychów osobie nie trudniącej się takim zawodem;

Po pierwsze co oznacza termin stopień specjalizacji zawodowej przyznawany na podstawie odrębnych przepisów, wiadomo, ze nie pojde teraz do policealnej elektrycznej, aby posiadac licencje. Czy kurs/szkolenie, i jakie, i gdzie w 3City najlepiej (obecnie piorytetem jest papier ponad jakoscia kursu/szkolenia). Pomijam lekarza, to chyba wiadomo, ale co z kursem, co to w ogole za szkolenie, i kto takowe przeprowadza, i przeprowadzac moze.

Druga sprawa dotyczaca art 129, na jakiej zasadzie kontrolowac osobe ktora moze kupic piny, teoretycznie (czysto (dziwna) teoretyczna sytuacja), robie w garazu picki xD i je sellam, ale jak werifikowac ta osobe, na podstawie numeru licencji, skanu licencji, wpisu do panstwowych rejestrow.

I wiem po Godzina to trochę mało. O kursach itp. było nie raz. Temat do zamknięcia za lenistwo założyciela. pewnego usera, ze temat byl, ale po query dla kur*, licenc*, szkole* nie ma doslownie nic ciekawego.

E-MARCO
Żółtodziób

Wysłany: 2011-07-24, 07:17   

Witam.
Odpowiem Ci połowicznie, jeżeli chcesz zdobyć takie uprawnienia możesz zapisać się np na szkolenie w Polskiej Izbie Systemów Alarmowych.
Są tam kursy min. dla fachowców mających inne wykształcenie niż mechaniczne lub elektroniczne, a jak wiadomo z ustawy, tylko takie wykształcenie daje nam możliwość uzyskania licencji.
Rodzaje szkoleńSzkolenia
Najlepszym szkoleniowcem jest jednak Pan Józef Matyjas
Proponuję zadzwonić i porozmawiać
Szkolenia Matyjas
Na pozostałe pytania, odpowiedzą koledzy z większym doświadczeniem.
Pozdrawiam

st_lee
Średnio zaawansowany

Wysłany: 2011-07-24, 11:15   

Wykształcenie zawodowe techniczne - ( mechanik lub pokrewne, telekomunikacja lub pokrewne) + badania lekarskie umożliwiają ubieganie się o licencje I stopnia.

Wykształcenie średnie lub wyższe - (analogicznie do tego co wyżej) + badania lekarskie umożliwiają ubieganie się o licencje II stopnia

Jeżeli nie masz profilu szkoły np. jest ktoś po liceum to jak zrobi kurs to może się ubiegać o licencje zgodną z wykształceniem.

Licencje wydają Komendy Wojewódzkie Policji zgodnie z zamieszkaniem przyczym trzeba pamiętać że osoba posiadająca licencje jest pod stałym monitoringiem Policji i w przypadku popełnienia przestępstwa traci licencje z automatu oczywiście trzeba pamiętać o tym że osoba ubiegająca się o licencje nie może być karana.

bercow
Uczeń

Wysłany: 2011-07-24, 12:34   

skad posiadasz taka informacje "telekomunikacja lub pokrewne", posiadam srednie informatyczne, jest to niewatpliwie pokrewne co do telekomunikacyjnego

Patarze na te kursy PISA, ich program, zalozenia, i faktycznie sa I i II stopnia, ale tematyka tych kursow, raczej nie odpowiada do konca temtyce forum. Jednak jest on bardziej nastawiony na instalacje i konserwacje.

Czytajac to co oferuje Pan Józef Matyjas, jego szkolenia sa zdecydowania bardziej atrakcyjne, ale czy on posiada kompetencje do wystawiania odpowiedniego zaswiadczenia koniecznego do ubiegania sie o lic. I potem II stopnia (zakladam, ze tej drogi nie da sie przeskoczyc, i odrazu na II). I w jakich cenach orientuje sie moze ktos sa jego szkolenia, mniej wiecaj jak szkolenai PISA?

Dzisiaj niedziela, wiec dzwonic nie bede :D Ale interesuje mnie kilka wpisow, chce zdobyc licencje, wiec szkolenia ktore wymagaja licencji, nio to wiadomo.
Cytat:
zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej (nie dotyczy instytucji, które szkolą swoich pracowników),
koncesja lub licencja (nie dotyczy banków),
potwierdzenie zatrudnienia w banku.

st_lee
Średnio zaawansowany

Wysłany: 2011-07-24, 19:43   

bercow napisał/a:
skad posiadasz taka informacje "telekomunikacja lub pokrewne", posiadam srednie informatyczne, jest to niewatpliwie pokrewne co do telekomunikacyjnego

Patarze na te kursy PISA, ich program, zalozenia, i faktycznie sa I i II stopnia, ale tematyka tych kursow, raczej nie odpowiada do konca temtyce forum. Jednak jest on bardziej nastawiony na instalacje i konserwacje.

Czytajac to co oferuje Pan Józef Matyjas, jego szkolenia sa zdecydowania bardziej atrakcyjne, ale czy on posiada kompetencje do wystawiania odpowiedniego zaswiadczenia koniecznego do ubiegania sie o lic. I potem II stopnia (zakladam, ze tej drogi nie da sie przeskoczyc, i odrazu na II). I w jakich cenach orientuje sie moze ktos sa jego szkolenia, mniej wiecaj jak szkolenai PISA?

Dzisiaj niedziela, wiec dzwonic nie bede :D Ale interesuje mnie kilka wpisow, chce zdobyc licencje, wiec szkolenia ktore wymagaja licencji, nio to wiadomo.
Cytat:
zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej (nie dotyczy instytucji, które szkolą swoich pracowników),
koncesja lub licencja (nie dotyczy banków),
potwierdzenie zatrudnienia w banku.

rozróżnic trzeba kursy na licencje i kursy po zdobyciu licencji

bercow
Uczeń

Wysłany: 2011-07-25, 10:36   

Narazie intersuja mnie kursy na licencje

@st_lee
mogl bys podac podstawe prawna na ktorej sie opierasz.

Wlasnie przegladajac DZIENNIK USTAW - ROK 2005, NR 145, POZ. 1221 Z DNIA 2005-08-04 (pdf) czytam:
Cytat:
Art. 29.
....
2. O licencję pracownika zabezpieczenia technicznego drugiego stopnia może ubiegać się
osoba, która spełnia warunki, o których mowa w art. 26 ust. 2 pkt 1, 2, 4 i 5.

art. 26 ust. 2 pkt 1, 2, 4 i 5 wyglada nastepujaca
Cytat:
Art. 26.
...
2) O wydanie licencji pracownika ochrony fizycznej pierwszego stopnia może ubiegać się
osoba, która:
1) posiada obywatelstwo polskie lub obywatelstwo innego państwa członkowskiego
Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym
Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym;
2) ukończyła 21 lat;

3) ukończyła szkołę podstawową;
4) ma pełną zdolność do czynności prawnych, stwierdzoną własnym oświadczeniem;
5) nie była skazana prawomocnym orzeczeniem za przestępstwo umyślne;

6) ma uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Aby zdobyc lic II stopnia trzeba posiadac stopien I, a do tego konieczne:
Cytat:
Licencję pracownika zabezpieczenia technicznego pierwszego stopnia wydaje się osobie,
która:
1) spełnia warunki, o których mowa w art. 26 ust. 3 pkt 1 i 2;
2) posiada wykształcenie zawodowe techniczne o specjalności elektronicznej, elektrycznej,
łączności, mechanicznej lub ukończyła kurs pracownika zabezpieczenia technicznego
albo została przyuczona do wymienionych zawodów na podstawie odrębnych
przepisów.

Problem w tym, ze opierajac sie na wiki, oraz na stronie CKE, taki zawod jak technik lacznosci nie istnieje, jest informatyk, teleinformatyk, telekomunikacji, ale nie ma technika lacznosci.

st_lee
Średnio zaawansowany

Wysłany: 2011-07-26, 19:12   

Wszystko zależy od policjanta który Ci przyjmuje wnoisek i od jego chęci. Ja kończyłem technikum telekomunikacji specjalnośc telekomutator i wystarczył to żeby wydali licencje II stopnia.

krstytan
Praktykant

Wysłany: 2011-07-26, 20:47   

wystarczy średnie wykształcenie obojętnie jaki zawód tylko warunek ,`że jednym z przedmiotów musi być elektronika przynajmniej 1 rok.
ja mam II stopnia na tej zasadzie. pozdrawiam

st_lee
Średnio zaawansowany

Wysłany: 2011-07-27, 15:20   

W szkole miałem elektronike i kilka przedmiotów podobnego pokroju lecz nie pamiętam czy podczas oddawania wniosku oddawałem ksero świadectwa potwierdzającego fakt że był taki przedmiot.

Natomiast potwierdzam że wystarczy średnie wykształcenie na licencje II stopnia. Pisałem o tym powyżej.

st_lee
Średnio zaawansowany

Wysłany: 2011-08-19, 07:52   

Interesuje mnie jak i gdzie można uzyskac tytuł rzeczoznawcy?

No_Idea
VIP

Wysłany: 2011-08-19, 09:56   

Rzeczoznawca czego i gdzie bo tego jak mrówek ? Jeżeli mówimy o technicznej ochronie mienia to rzeczoznawcę Państwowej Inspekcji Handlowej dostajesz ( wciągają Cię na listę ) z tytułu posiadania udokumentowanego doświadczenia czyli np posiadania innych uprawnień zdobytych na kursach np. eksperckich [ takie organizuje PSLSK (organizowali chyba nawet taki kurs rzeczoznawcy) PISA lub inne organizacje pokrewne itd.]. Podobnie jest z biegłym sądowym - jeżeli Prezes Sądu uzna, że ma mało biegłych w tej dziedzinie to na twój udokumentowany wniosek dopisuje Cię do listy po złożeniu przysięgi.

What ever the customer has told you to prepare for the service call will be wrong.

st_lee
Średnio zaawansowany

Wysłany: 2011-08-22, 16:39   

Interesuje mnie rzeczoznawca z dziedziny zabezpieczenia technicznego. Licencje II stopnia mam już ok 10 lat. nie jestem zapisany do pslsk tak więc trudno tu ubiegac sie od nich o rekomendacje.
Są jakieś inne instytucje które mogą wystawic rekomendacje?

No_Idea
VIP

Wysłany: 2011-08-23, 09:15   

Nie jesteś zapisany ale płatny kurs możesz zrobić bo za frajer nikt ci kwitów nie da wiec w czym problem? Rekomendacje mogą ci wystawić tylko Ci którzy cię znają a są już uznanymi autorytetami w tej dziedzinie więc to nie tędy droga. Nie zrozumiałeś mnie chyba bo masz mieć uprawnienia potwierdzające wiedzę fachową a nie rekomendację jeżeli starasz się o wpis a poza tym otrzymanie licencji o niczym nie świadczy bo nawet dupa wołowa która skończyła szkołę o odpowiednim profilu dostaje licencję. Szkoda że nie ma na nią egzaminów bo by się okazało ilu rzeczywiście powinno ja posiadać a tak to żaden powód do dumy.

What ever the customer has told you to prepare for the service call will be wrong.

niuniek_84
Praktykant

Wysłany: 2012-03-07, 21:06   

Witajcie,

Chciałbym zapytać się jak faktycznie jest teraz z kursami, licencjami.
Czy w/w posty nadal mają ważność, czy coś się zmieniło ??
Chodzi mi o nadanie jakiejkolwiek formy drobnej legalności ... nie będę robił nic zawodowo, również nie będę uskuteczniał ciemnej strony życia ... po prostu jestem ciekaw życia, a jak coś mi się spodoba - to od razu chcę to poznać.

Nie mam zamiaru "umoczyć", dlatego chciałbym zdobyć jakieś pozwoleni, jednak od czego obecnie mam zacząć ??

- mam ukończony profil elektroniczny, elektryczny, automatyczny
- nie karany itd

Nawet na głupią kołkownicę prochową Hiltii DX460 mam ukończony kurs z licencją.
Dlatego zależy mi na przejściu oficjalnego toru do posiadania "gadżetów".

Pozdrawiam.
Piotr

marekdudi
Praktykant

Wysłany: 2012-03-08, 07:13   

Na początek musiz być nie karany lub nie może toczyć się przeciwko Tobie postępowanie karne np w sprawie wyłudzenia lub zaboru mienia powyżej 350 złotych i dobry stan zdrowia.

Odpowiedz do tematu