strona główna

Strona główna  •   FAQ  •   Linki  •   Chat  •   Download  •   Album  •   Kontakt  •   Zarejestruj się    

PomocPomoc  SZUKAJSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
LOKAL I SPRZET POMOC
Autor Wiadomość

hukii
Żółtodziób

Wysłany: 2011-05-05, 08:57   LOKAL I SPRZET POMOC

Witam,
Jestem nowy na forum , laik w temacie ale mam do was kilka pytan.
W miesicie jest jedna osoba co dorabia klucze starszy pan ktory nie dorabia kluczy z immo i wogole troche taki %%
Posiadam lokal w centrum miasta i chcę otworzyc punkt dorabiania kluczy samochodowych z immo i bez . Posiadam jakas wiedze w tym zakresie zajmuje sie troche elektronika samochodowa liczniki , immo, dopisywanie klucza kodowanie itd

Moje pytanie ile plus minus bedzie mnie kosztowało wyposarzenie takiego punktu chodzi mi o surowki i maszyny + sprzet do dopisyywania kluczy i np kopiowanie transponderow jakies ADE SBB A MOZE TPH CLONER I jakie podsatawowe maszyny musze miec i gdzie najtaniej mozna zamowic. Patrzylem na JMA

diagtech.m@gmail.com

st_lee
Średnio zaawansowany

Wysłany: 2011-05-05, 14:48   

Mierz siły na zamiary. Nie podałeś bliższych informacji na temat miejscowości ( ile tysięcy) jak daleko jest do sąsiedniego miasta, czy jest to miasto powiatowe, czy jest miastem tranzytowym? Ja robiłem odwrotnie miałem zaplanowany budżet i wybrane rodzaje maszyn. Wszystkiego i tak naraz nie kupisz chyba że dysponujesz budżetem ponad 50 tysięcy na same maszyny i 20 tysięcy na towar. Jak chcesz jakiś bliższych informacji pisz na pw lub na e-maila: asbiuro@gazeta.pl

st_lee
Średnio zaawansowany

Wysłany: 2011-05-05, 15:06   

Zapomniałem dodać że każda maszynka do kodowania jest dobra w danym momencie czyli że nie możesz przewidzieć jaki będzie rozwój firmy produkującej - w momencie zakupu trzeba też brać pod uwagę na czym zapisuje dana maszyna jakie są ceny transponderów, czy konkurencyjne maszyny zapisują na tańszych transponderach bo efekt może być taki że kupisz tanią maszyne a drogo będziesz płacił za transpondery na których zapisuje ta maszyna. Musisz też brać pod uwagę czy transpondery są jednokrotnego zapisu czy wielokrotnego. Po takim przeanalizowaniu okarze się że trzeba mieć 2 albo nawet 3 maszyny na których kodujesz bo konkurecja będzie zawsze miała taniej klucz.

hukii
Żółtodziób

Wysłany: 2011-05-05, 20:19   

miasto jakies 20 tys do najblizszego zakladu gdzie robi klucze i koduje 50 km ,
na poczatek mam 20 tys i wlasny lokal . kilka programatorow launch x431 , vcds , magic dash . renault clip , pp2000 proxia lexia ,
Dlatego pytam jakie maszynki na poczatek do kluczy i jakie do transponderow i urzadzenia do dopisywania kluczy.
czy :
Jma, silca
ade czy ad 900
sbb t300 mvp
Prosze o podpowiedzi. zamiast wynajmowac za 600zl wole sprobowac zarobic na czynsz i chociaz na zus na poczatek

st_lee
Średnio zaawansowany

Wysłany: 2011-05-07, 07:33   

Są dwa warianty idziesz na ilość albo na jakość - jeżeli masz dużo wolnego miejsca w lokalu możesz iść na ilość jeżeli nie to raczej na jakość, bo jak będziesz chciał wymienić sprzęt to będziesz musiał go odsprzedać ze stratą.

Podstawowa maszyna do docinania kluczy typu Yale to wydatek rzędu 2.000 - maszyny które nie mogą być w ciągłej pracy 4.000-8.000 maszyny pracujące ciągle czyli jeżeli masz zlecenie na 100 - 200 kluczy możesz śmiało robić. dolna kwota to maszyny polskie górna to maszyny zachodnie.
Druga maszyna to pionówka - klucze nawiercane przy samochodówce podstawa.
przedział od 5.000-12.000
Trzecia maszyna to maszyna na klucze podklamkowe:
Przedział od 4.000-20.000
Z parku maszynowego to mniejwięcej tyle.
Do kodowania kluczy jest dużo maszyn polecam włoskie, hiszpańskie i polskie - cena jest zależna od tego co mają kodować ( stałe kody, krypto, texas, texas crypto) - cena od 4.000 do 15.000. Przy zakupie trzeba zawsze porównać z konkurencją bo każdy zachwala swoje a ideału nie ma. Pozatym maszyne wybiera się na lata a więc trzeba brać pod uwagę czy dana firma się rozwija czy sprzedaje maszyne a potem jej nie ulepsza tylko sprzedaje całkiem nową maszynę.

Nie polecam żadnych firm konkretnych ponieważ nie znam ich aktualnych ofert handlowych a z doświadczenia wiem że nie wszystko co się kupi od razu się wykorzysta.

Odpowiedz do tematu