strona główna

Strona główna  •   FAQ  •   Linki  •   Chat  •   Download  •   Album  •   Kontakt  •   Zarejestruj się    

PomocPomoc  SZUKAJSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zapałka w zamku
Autor Wiadomość

fluker
Żółtodziób

Wysłany: 2008-11-12, 21:03   Zapałka w zamku

Witam szukałem takiego tematu ale nic nie znalazłem więc postanowiłem go założyć.

Macie jakieś patenty by bez wyciągania i rozbierania wkładki poradzić sobie z zapałka która została do niej głęboko wciśnięta ?

Autsajder
Średnio zaawansowany

Wysłany: 2008-11-12, 21:30   

tak , cieniutka pęseta.

stempik
Nauczyciel

Wysłany: 2008-11-12, 22:33   

Mam specjalne ekstraktory (wykonane samodzielnie). Czasem jednak zapałka rwie się na strzępy i za nic nie chce współpracować, można wtedy potraktować ją wiertełkiem, i kiedy jesteś już pewien że wyszło prawie wszystko, po prostu dobijasz klucz młotkiem. Sprawdzone wielokrotnie, działa.

fluker
Żółtodziób

Wysłany: 2008-11-12, 22:58   

Spróbuje przy następnej okazji bo tą wkładkę rozebrałem by dokładnie przyjrzeć się jak to wszystko dokładnie wygląda.

radmar
Nauczyciel

Wysłany: 2008-11-13, 11:03   

Jeżeli klucz nie dochodzi do końca (brak ok 5mm)a w zamku jest zapałka to ja po prostu dobijam klucz młoteczkiem by obrócić wkładkę następnie rozbieram wkładkę i usuwam problem. Zapałka to tylko kawałek drewienka który daje się zgnieść, 98% przypadków takich wkładek które do mnie trafiają to wkładki ze szkół

No_Idea
VIP

Wysłany: 2008-11-13, 16:25   

radmar napisał/a:
Jeżeli klucz nie dochodzi do końca (brak ok 5mm)a w zamku jest zapałka to ja po prostu dobijam klucz młoteczkiem by obrócić wkładkę następnie rozbieram wkładkę i usuwam problem. Zapałka to tylko kawałek drewienka który daje się zgnieść, 98% przypadków takich wkładek które do mnie trafiają to wkładki ze szkół

Rozbierasz wkładkę wartą np 12 zł aby ją naprawić? ( jak mówisz o szkołach to tak cenne wynalazki przychodzą mi na myśl )
więc mam pytano : ile kosztuje usługa naprawy takiej wkładki ??
Jak dla mnie to nie widzę najmniejszego sensu naprawić takie badziewie ale może coś przeoczyłem??
Pozdr

What ever the customer has told you to prepare for the service call will be wrong.

radmar
Nauczyciel

Wysłany: 2008-11-13, 20:28   

u mnie naprawa kosztuje 25 zł (żadna tajemnica) jeżeli wkładka nie nadaje się do naprawy to dochodzi jeszcze koszt 19 zł za nową wkładkę którą przerabiam na klucz klienta. Ma to sens gdy tą samą wkładkę użytkuje wielu użytkowników i koszt naprawy czy wymiany z przekodowaniem jest niższy niż dorobienie dla każdego użytkownika nowego klucza

No_Idea
VIP

Wysłany: 2008-11-14, 12:04   

No spoko , chodziło mi o uzasadnienie podjęcia pracy nad taką wkładką. Jasne jest w przypadku wkładek domofonowych ma to sens ale zupełnie ma się jak pięść do nosa w przypadku indywidualnych wkładek. Często do mnie przychodzą klienci z indywidualną wkładką lub kłódką "bo się zacina", oglądam i widzę, że wkładka jest chyba starsza ode mnie a oni chcą ją naprawiać. Inna wersja tej bajki to taka gdy przynosi mi klient wkładkę lub kłódkę z chęcią dorobienia kluczy bo ma taką dobrą, nie używaną ale pogubiły się wszystkie klucze a ona tak leży w szufladzie i się marnuje :D
ps
19 zł to cena już przerobionej wkładki czy seryjnej którą przerabiasz i bierzesz dodatkowo za przekodowanie na jego klucze ??

What ever the customer has told you to prepare for the service call will be wrong.

radmar
Nauczyciel

Wysłany: 2008-11-14, 14:17   

19zł wkładką + 25zł przekodowanie do klucza klienta

rssilver
Nauczyciel

Wysłany: 2008-11-14, 16:49   

No_Idea napisał/a:
(...)
19 zł to cena już przerobionej wkładki czy seryjnej którą przerabiasz i bierzesz dodatkowo za przekodowanie na jego klucze ??

Pytanie za 100pkt. Kto zaopatruje we wkładki do przekodowania ? Kłódki typu GAM to akurat mam, i jest opcja przekodowania wkładki. Czy GAM Kowal tez robi wkładki z możliwością przekodowania bez męczenia się z zaślepkami na piny ?

radmar
Nauczyciel

Wysłany: 2008-11-14, 17:35   

Tak GAM, LOB (wymagają oryginalnego lob-owskiego klucza), robią nie raz zamawiam u nich koszt to dodatkowo ok 20% ceny czekasz tylko ok 1,5 tygodnia dłużej niż normalnie
odnośnie wkładki do przekodowania - używam standardowych wkładek np LOB 31/31 mosiądz, - nie kupuję osobno podzespołów do tych wkładek (wyj. KABA)

st_lee
Średnio zaawansowany

Wysłany: 2010-11-07, 15:43   

Jaki macie sposób na klej w zamku?

thralll
Nauczyciel

Wysłany: 2010-11-10, 20:50   

Poszukaj dobrze, był cały temat o zaklejonych zamkach i o pewnym specyfiku do ich otwierania :)

No_Idea
VIP

Wysłany: 2010-11-12, 09:33   

tylko że z tym klejem to nie tak hop siup... jak jest świeży to zadziała ale zestalony to zapomnij. to się nadaje do usuwania resztek kleju z powierzchni a nie penetracji w głąb.

st_lee
Średnio zaawansowany

Wysłany: 2010-11-12, 14:47   

Czyli reasumując nie każdy klej da się usunąć, a usunięcie zależeć będzie od stopnia zastygnięcia. Czy tak to mam rozumieć?

Odpowiedz do tematu