strona główna

Strona główna  •   FAQ  •   Linki  •   Chat  •   Download  •   Album  •   Kontakt  •   Zarejestruj się    

PomocPomoc  SZUKAJSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Waldi
2008-03-20, 22:00
Sprzęgło i security pin
Autor Wiadomość

fluker
Żółtodziób

Wysłany: 2008-11-15, 17:56   

Rozumiem że za pomocą tego urządzenia wkręca się śrubę w bębenek zamka a następnie chwytając za tą śrubę wyrywa go i zostaje sama obudowa, czy tak ??

radmar
Nauczyciel

Wysłany: 2008-11-15, 19:55   

nie bębenek a rdzeń (tak mnie nauczono) twój sposób myślenia jest jak najbardziej poprawny, ale jak wkładka wystaje z szyldu min 3mm to po prostu chwytam za wystającą część szarpię w bok, wkładka pęka w swoim najsłabszym przekroju - tam gdzie wkręca się śrubę trzymającą wkładkę, i po kłopocie

Tofifi
Nauczyciel

Wysłany: 2008-11-15, 21:06   

radmar napisał/a:
wkładka wystaje z szyldu min 3mm

poprawka! jak masz dobry zgniatacz to 2mm wystarczą w zupełności ;p

My Home - My Castle!

andrzej
VIP

Wysłany: 2008-11-16, 02:12   

A co Tofifi sprawdzałeś w praktyce?

radmar
Nauczyciel

Wysłany: 2008-11-16, 19:18   

o 1mm mie będę się spierał ;)

Tofifi
Nauczyciel

Wysłany: 2008-11-17, 19:40   

NIE nie sprawdzałem było tak napisane w temacie Zgniatacz słowa bodajże Waldi-ego

My Home - My Castle!

stopa
Praktykant

Wysłany: 2009-06-30, 21:20   

3mm wystarcza wam by złamać wkładkę? Śmiem wątpić...

thralll
Nauczyciel

Wysłany: 2009-07-01, 11:24   

Sprawdzałeś w praktyce z profesjonalnym sprzętem, że wiesz?
Śmiem wątpić...

stopa
Praktykant

Wysłany: 2009-07-01, 21:34   

Nie ,nie sprawdziłem.Pomysł wydaje mi się niedorzeczny.Przy wystającej wkładce tak mało z szyldu nie ma za bardzo możliwości szarpania na boki.Może z wkładkami do 35/35 da się to zrobić ale nie sądzę.No chyba, że się zmasakruje szyld,zamek i drzwi przy okazji.Ale rozpaliłeś moją ciekawość i sprawdzę przy najbliższej okazji.

Edit-zwykłym zgniataczem się nie da (albo ja nie potrafię :D )bo po prostu miażdży mosiądz i się ślizga.Szyld dostaje po dupie i jest lipa.Ale z chęcią kupiłbym coś pro.Coś polecasz Thralll?

radmar
Nauczyciel

Wysłany: 2009-07-03, 18:05   

jakim sposobem zmasakrujesz zamek i drzwi??????
nie wiem czy ty wiesz co piszesz
ew lekko szyld przerysujesz ale to trzeba wliczyć w koszty
twierdzę że jeszcze nigdy nie łamałeś wkładki dlatego jesteś taki lekki niedowiarek

stopa
Praktykant

Wysłany: 2009-07-03, 18:45   

Łamałem niejednokrotnie.Zarysowanie to uszkodzenie.No z drzwiami przesadziłem.Przeczytaj edit.Dziwiłem się tylko, że wystarcza wam 3mm.Z resztą używałem zwykłego zgniatacza który się zawsze ześlizguje jak mało ma co uchwycić.Dlatego pytam o jakieś profesjonalne narzędzie.Jeeeeeeeeeezu, odnoszę wrażenie, że jak widzicie "żółtodziób" to wam na maxa wpada tryb mentora i uważacie, że rozmawiacie z gówniarzem.Luzik Panowie bo liczba postów na tym forum nie odpowiada kim naprawdę jesteście.

radmar
Nauczyciel

Wysłany: 2009-07-03, 18:54   

stopa,
nie wkręcaj się nigdy nie patrzę na ilość postów bo to nie o to biega tylko o treść wypowiedzi.
a masz to
http://www.multipick-serv.../werkzeug/2010/

czy to
http://www.multipick-serv...g/2020/2020.php

oczywiście niekoniecznie tej firmy

stopa
Praktykant

Wysłany: 2009-07-03, 19:50   

No, do dzwonu się przymierzam.Używałem samoróbki.Zawsze to było dla mnie zbędne by wydawać 200 euro na coś może być mi nieprzydatne, ale skoro można działać dzięki temu tak skutecznie to będzie trzeba kupić.Thx za poradę.

Co do sprzęgła to we wkładce FAI od VIRO wyczuwam "sprężynujące" wyraźnie sprzęgło.Tak jakby było na sprężynie.Jakaś sugestia co to może być?Mam je trzymać cały czas czy tylko na końcu,a może w ogóle?Dodam, że po włożeniu klucza w ten sam kayway nadal je czuć a powinno przełożyć na drugą stronę.

No_Idea
VIP

Wysłany: 2009-07-04, 10:16   

Używam od lat czegoś takiego jak http://www.multipick-serv...g/2020/2020.php tyle że innej firmy i jakoś nie niszczy mi szyldów ponieważ przed założeniem zawsze zakładam pomiędzy szyld a urządzenie 1 lub 2 podkładki z teflonu. Przy tym sprzęcie nie jest warunkiem koniecznym aby cokolwiek wystawało z szyldu bo wyciągałem tym multilocka który był o 5 mm głębiej niż szyld i nie było żadnego problemu. Wystarczyło skorygować ułożenie po dojechaniu wkładki do szyldu i chwilę później wkładka strzeliła. Jedyny problem jaki widzę przy dobrych szyldach to że zabierak wygniata mi blachę w zamkach i jak jest to jakiś lepszy zamek np w drzwiach PCV czy anywłamanniowych to trzeba to naprawić. Klient i tak płaci znacznie więcej niż przy zatrudnieniu "franka" z ulicy :)

What ever the customer has told you to prepare for the service call will be wrong.

thralll
Nauczyciel

Wysłany: 2009-07-04, 13:49   

stopa napisał/a:
Co do sprzęgła to we wkładce FAI od VIRO wyczuwam "sprężynujące" wyraźnie sprzęgło.Tak jakby było na sprężynie.Jakaś sugestia co to może być?Mam je trzymać cały czas czy tylko na końcu,a może w ogóle?Dodam, że po włożeniu klucza w ten sam kayway nadal je czuć a powinno przełożyć na drugą stronę.

Nie znam tej wkładki ale podejrzewam, że sprzęgło w niej jest różne od tego najpopularniejszego stosowanego np. we wkładkach gerdy. Podejrzewam, że to sprzęgło o którym mówisz jest podobne do tego z stosowanego we wkładkach LOBa. W załączniku przedstawiłem zdjęcie mechanizmu sprzęgła i bębenek. Sprężyny które tam występują mogą powodować sprężynowanie. Odblokowanie przebiega tak samo jak w innych typach sprzęgła. Było by miło gdybyś rozebrał tą wkładkę o której piszesz i zobaczył jaki typ sprzęgła w niej występuje, a potem pochwalił się czy jest ono różne od tych najpopularniejszych.

Odpowiedz do tematu