LOCKPICKING I ZABEZPIECZENIA
Pierwszy polski serwis lockpickingu - otwieranie zamków wytrychami

Dla początkujących - czy można otworzyć firme

wiesiek2005 - 2011-12-26, 13:21
Temat postu: czy można otworzyć firme
Witam.Mam pytanie czy można otworzyć firme awaryjnego otwierania drzwi .Bez licencji wydanej przez policje.
bercow - 2011-12-26, 18:02

i miec pod soba ludzi z takowa licencja ?
radmar - 2011-12-26, 22:13

odpowiem tak można
i bez licencji

wiesiek2005 - 2011-12-27, 15:11

dzięki za odpowiedż
st_lee - 2011-12-28, 20:00

Licencja jest potrzebna jedynie do pracowania dla lub z ubezpieczlniami, bankami, jednostkami wojskowymi, policją itp.

W reszcie przypadków wystarczy wpis do ewidencji.

W Polsce na chwile obecną nie ma wymogu aby osoba dorabiająca klucze bądź zajmująca się awaryjnym otwieraniem miała licencje poza wymienionymi wyżej przypadkami.

marekdudi - 2011-12-29, 08:42

W Polsce obowiązuje ustawa o ochronie osób i mienia i osoby wykonywujące czynności z tym związane ustawowo musza posiadać licencje.Sam wielokrotnie przy otwieraniu i zakładaniu zamków wielokrotnie byłem proszony o okazanie i przez osoby prywatne jak i legitymowane z tego dokumentu szczególnoie w innym mieście.Radze dokładnie doczytać ustawę bowiem może spowodować to problemy. Klucze można dorabiac bez licencji ale pozostałe usługi sądze że nie.
st_lee - 2011-12-29, 09:59

Tylko że my mienia nie pilnujemy nie zabezpieczamy ale wykonujemy czynność na zlecenie osoby która nam to zleca.

Jeżeli według wymogów tej osoby mamy posiadać taką licencje to musimy ją posiadać.

Trochę enigmatyczne ale to przeciesz Polska.

Tam gdzie kończy się logika tam zaczyna się Polska.

Albin - 2011-12-29, 15:07

Koledze chodzi o licencję pracownika zabezpieczenia technicznego wówczas oprócz wspomnianych czynności możesz również zakładać systemy alarmowe,telewizję przemysłową w firmach w domach itd........bo jest druga licencja czyli licencja pracownika ochrony I lub II stopnia wówczas zostajesz licencjonowanym pracownikiem ochrony i zajmujesz się ochroną osób,mienia lub konwojowaniem wartości.
st_lee - 2011-12-29, 18:50

Troche ktoś namieszał - pytanie był czy można otworzyc firmę zajmującą się awaryjnym otwierania bez licencji, a nie czy ktośmoże montowac systemy alarmowe. :564:
Albin - 2011-12-29, 19:46

Ja tylko przytoczyłem do czego uprawnia posiadanie licencji zabezpieczenia technicznego
marekdudi - 2011-12-29, 21:46

Nie posiadając licencji nie można posiadać i posługiwac sie sprzętem do awaryjnego otwieramia.To jest tak samojak jazda bez prawa jazdy.
st_lee - 2011-12-30, 20:34

Znam wiele firm które działają bez licencji i niezle z tego żyją.
niuniek_84 - 2013-04-29, 15:17

Hej,

1. Pracownik musi posiadać licencję, a czy firma musi posiadać koncesję ?
2. Czy uzyskanie licencji II stopnia, dla celów czysto prywatno/hobbystycznych da nam tzw "spokojny sen", czy należało by się zainteresować jeszcze jakimś tematem ?
3. Czy możemy podciągnąć pod licencję II stopnia systemy alarmowe, monitoring itp, czy jest to już odrębny temat ?

Wybaczcie za błache pytanka, ale im więcej zerkam na fora tym bardziej robi się mętlik.
Jutro do południa mam umówioną wizytę w KMP i chciałbym temat ruszyć, by wiedzieli że mam, ale dla siebie ... .

Pozdrawiam,
Piotr

radmar - 2013-04-29, 20:03

ad 1. nie ale może
ad2. nie wiem co tobie daje spokojny sen .... ale zdecydowanie lepiej mieć bo posiadanie narzędzi (>>>) wiesz co i za co
ad3 . możesz

i jak zwykle znajdzie się kilku co będzie miało inne zdanie

ale to tylko moje zdanie

niuniek_84 - 2013-04-29, 20:48

Dzięki Radmar za informacje ...

Oczywiście ile ludzi, tyle opinii ... w szczególności, że nie do końca jest to jasno określone prawnie, bo jak rozmawiałem z ludźmi z niskoprądówki, czy tematów poważniejszych - to każdy z nich miał odmienne zdanie.

AD.2 Ogólnie lubię spokojny sen, bo jak większość mam go mało ... przy tyłku zawsze noszę narzędzia razem z Leatherman'em oraz Led Lenser'em - głupio było by umoczyć w tak pozornie niewinnej sprawie.

Ciekawe co mi powiedzą w KMP, bo wszystkie punkty spełniam, brakuje tylko 2 zdjęć i wpłaty na konto.

pozdrawiam

radmar - 2013-04-30, 15:51

pamiętaj że dzielnicowy przeprowadzi "wywiad środowiskowy" i musisz mieć uzasadnienie wniosku po co ci to potrzebne
ideal666 - 2013-04-30, 16:28

Firme to sobie możesz otworzyć jaką chcesz, licencje możesz mieć lub nie, ale posiadanie - bez licencji z policji - narzędzi do awaryjnego otwierania jest nadal karalne w Polsce, a wystarczy , że bedzie przy Tobie patrol policji i poprosi o takową lub efekt Twojej pracy oprze się o sąd - co wtedy?. Zawodowo znaczy profesjonalnie, z wszystkimi wymaganymi przez prawo uprawnieniami.

Pozdrawaiam

niuniek_84 - 2013-04-30, 17:03

Hehe ... Wywiad sądzę, że będę miał pozytywny, ale kto wie :p

Pracuje w firmie o zupełnie odmiennym profilu, ale chcę zalegalizować moje zabawki, ponieważ przydają się czasem w terenie.

Zobaczymy jak się sprawa potoczy z załatwieniem papieròw ...
Pozdrawiam i życzę procentowej majówki :)

gargamel89 - 2014-03-02, 13:02

Witam,

Nie chciałem zakładać nowego tematu żeby nie robić bałaganu dlatego pozwolę sobie zapytać o coś w tym temacie.

Czy Wykształcenie informatyka po studiach wystarczy aby ubiegać się o licencję pracownika zabezpieczenia technicznego drugiego stopnia???

jaqp - 2014-03-18, 14:30

tak, niepotrzebna jest matura tylko wykształcenie średnie
No_Idea - 2014-03-18, 17:07

Nie wystarczy bo już nie ma licencji, zostały zniesione. Można dostać za to wpis na listę kwalifikowanych pracowników zabezpieczenia technicznego które prowadzą WPA Policji.
alert - 2014-03-27, 11:53

Tak w skrócie:-)
Na listę kwalifikowanych pracowników zabezpieczenia technicznego może być wpisana osoba, która:
1) ma ukończone 18 lat,
2) posiada polskie obywatelstwo lub obywatelstwo innego państwa UE,
2) ma pełną zdolność do czynności prawnych,
3) nie była skazana prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne i nie toczy się przeciwko niej postępowanie karne o takie przestępstwo,
4) posiada nienaganną opinię wydaną przez Komendanta Policji,
5) posiada zdolność fizyczną i psychiczną do pracy stwierdzoną orzeczeniem lekarskim, wydanym przez lekarza medycyny pracy,
6) posiada wykształcenie techniczne o specjalności elektronicznej, elektrycznej, łączności, mechanicznej, informatycznej lub ukończyła kurs pracownika zabezpieczenia technicznego.

Osoby, które posiadały wcześniej licencję pracownika zabezpieczenia technicznego zostaną wpisani na tą listę bez konieczności składania dodatkowych wniosków.